DOLAR

33,0413$% 0.65

EURO

36,0249% 0.4

STERLİN

42,9931£% 1.08

GRAM ALTIN

2.559,20%0,41

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

BİTCOİN

1946135฿%1.2326

a
width=


width=

KKTC’DE BİLİMFEST COŞKUSU BAŞLIYOR

BİLİMFEST Kıbrıs, 10 Temmuz’da Başlıyor

Haydar Aliyev Uluslararası Kültür Merkezi ve
Azerbaycan-Kıbrıs Dostluk Cemiyeti tarafından Bilim Türkiye işbirliği ile düzenlenen, Kuzey Kıbrıs’ın çocuklara yönelik ilk bilim festivali Bilimfest Kıbrıs
10 Temmuz’da başlıyor!

Azerbaycan’ın ulu önderi Haydar Aliyev’in doğumunun ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yüzüncü yılı anısına düzenlenecek festivalde; çocukların bilime olan ilgisini artırmak, merak duygularını geliştirmek ve bilimsel düşünme becerilerini desteklemek için bir dizi eğlenceli ve interaktif etkinlik yer alacak.

10-12 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Bilimfest Kıbrıs’ta; bilim çadırları, teknoloji stantları ve Mobil Bilim Teknoloji TIR’ında bilimsel ve teknolojik deneyimler sunulacak.

Festival boyunca gerçekleştirilecek olan atölye çalışmaları, deneyler, bilim gösterileri ve sergiler sayesinde çocuklar, bilimin sınırlarını keşfetme fırsatı bulacak.


Çok Sayıda Bilim Kuruluşu Bu Festivalde!

Bilimfest Kıbrıs’ta; Bilim Azerbaycan, Bilim Üsküdar, Bilim Fatih, Bilim Pursaklar, Bilim Gaziantep ve Bilim Erzurum ile Antalya Bilim Merkezi ve “ASAN Hizmet” başta olmak üzere, yurt içi ve yurt dışından birçok seçkin kurum ve kuruluş yer alıyor.

Eğitim Programı Düzenlenecek

Bilimfest Kıbrıs’ta 8-14 yaş aralığındaki çocuklar için çok özel bir “Eğitim Programı” da düzenlenecek. Festival programının ikinci ve üçüncü gerçekleştirilecek eğitimler, tam gün boyunca ve her yaş gurubu için farklı sınıflarda gerçekleştirilecek.

100 öğrenci ile sınırlı eğitim programında; Robotik kodlama ve teknoloji atölyesi (makey makey, yumuşak devre, pixel, scratch junior) eğitimleri ile çeşitli bilimsel aktiviteler gerçekleştirilecek.

Programa kayıt yaptırmak için 26 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında
0546 999 60 60 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Tüm çocuklarımızı aileleriyle birlikte Bilimfest Kıbrıs’a bekliyoruz.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

PALUZE  KRİZ VE HAYAT PAHALILIĞI