DOLAR

32,5693$% 0.04

EURO

35,0225% 0.2

STERLİN

41,5061£% 0.14

GRAM ALTIN

2.436,03%0,03

ÇEYREK ALTIN

3.906,00%0,02

BİTCOİN

2116537฿%-3.22461

a

KTÖS’TE SKANDAL VAR! BAŞINDA TIS YOK!

 

 

KTÖS’TE YALAN BEYAN VEREN ÖĞRETMENLER POLİS KARŞISINDA

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS)  geçtiğimiz yıl Mayıs ayında yaptığı grevler çerçevesinde Haspolat İlkokulu’nda da greve gitti.

ÖĞRETMENDE BUNU YAPARSA

Okulun sendika temsilcisi olan KTÖS Yönetim Kurulu üyesi ve Mali Sekreteri, Milli Eğitim Bakanlığı’na greve katılmadığını iddia ettiği öğretmenlerin listesini gönderdi ve bu öğretmenlerin maaşlarından kesinti yapılmamasını istedi.

BAKANLIK DEVREDE BASIN NERDE

Durumu fark eden okul yönetimi ise Bakanlığa gönderdiği ve gerçek bilgileri içeren listede söz konusu öğretmenlerin greve katıldığını belirterek maaşlarından kesinti yapılması gerektiğini belirtti.

SENDİKA DA BUNU YAPARSA

Böylece KTÖS Mali sekreterinin yalan beyanla sahtekarlık yaptığı ve greve çıkardığı öğretmenlerin devletten haksız maaş elde etmesini sağlamaya çalıştığı belgelenmiş oldu.

POLİS SORUŞTURMAYI DOĞRULADI BASIN SUSTU

Polis ise yaptığı soruşturmada öğretmen beyanlarına dayanarak maddi çıkar sağlamak için yalan beyanda bulunulduğu sonucuna vardı ve KTÖS yönetim kurulu üyesi ve mali işler sorumlusu olan kişiye dava okudu. Konunun “sahte evrak düzenleme” olması nedeniyle, ağır cezalık bir suç olduğu ve ağır cezada yargılanacağı ifade edildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Federal çözüm için görüşmeler yeniden başlamalıdır”